خانه کودکیار شادآباد از سال 1394 و پیرو مذاکرات صورت گرفته با سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران و در منطقه 18 آغاز به کار کرده است. گروه هدف کودکان آسیب دیده و در معرض آسیب ساکن در منطقه 18 شهرداری تهران به ویژه محله های شادآباد، سعیدآباد، شمس آباد و یافت آباد است. 

برآورد اولیه آن است که در این محله ها حدود 100 کودک در معرض خطر زندگی می­کند که از حقوق اولیه خود محروم هستند. پیش بینی می ­شود که با راه اندازی این خانه کودکیار و پیشرفت پروژه، دستاوردهای زیر برای کودکانِ ساکن در این محله ها متحقق شود:

 بهره ­مندی از حق تحصیل از طریق برگزاری دوره های سوادآموزی توسط انجمن متناسب با نیازهای گروه هدف

 برخورداری از حق بهداشت و سلامت از طریق پیگیری های مداوم تیم مددکاری انجمن رفع نیازهای اولیه گروه هدف

 توانمندسازی کودکان در معرض خطر ساکن در این محله ها جهت تغییر وضعیت زندگی خود

جلوگیری از شیوع بزه و رفتارهای پرخطر در میان این کودکان

تغییر چهره محله از محله ای پرآسیب و پر بزه به محله­ ای که امکان زندگی انسانی در آن وجود داشته باشد.

 

 انجمن یاری کودکان در معرض خطر، سازمانی است مردم نهاد و غیر دولتی که از سال ۱۳۸۳ فعالیتش را آغاز و در سال ۱۳۸۶ با مجوز وزارت کشور بطور رسمی و ملی در سطح جامعه با جذب حمایت های مردمی و داوطلبانه در جهت اهدافش تلاش می کند. 

 با توجه به بازدیدهای محلی صورت گرفته توسط تیم مددکاری انجمن و تشخیص ضرورت اقدام عاجل برای حمایت از کودکان در معرض خطر ساکن در این محله ها و همچنین به دنبال طرح پیشنهاد توسط شهرداری انجمن تصمیم به راه ­اندازی یک خانه کودکیار در این منطقه گرفت و هم اکنون (آذر 1394) از تعداد 42 کودک بازمانده از تحصیل و کودک کار  حمایت به عمل می آورد.

با توجه به گستردگی منطقه و وجود اتوبان های زیاد، عملا امکان حضور کودکان دورتر از محل خانه کودکیار ممکن نیست و وارد کردن آنها به انجمن نیازمند تیم مددکاری قوی و ایجاد مکانیسمی برای رفت و آمد آنان است. لذا انجمن امیدوار است با همیاری شما همراهان همیشگی گامی در جهت بهبود شرایط زندگی این کودکان و حمایت از آنان و توانمندسازی آنان جهت داشتن زندگی بهتر بردارد. هدف اصلی آن است تا با راه اندازی خانه کودکیار شادآباد، از حجم آسیب­ های این کودکان کاسته شود و محلی امن برای حمایت و توانمندسازی آنان ایجاد گردد.

لذا درخواست می شود چنانچه امکان همیاری با انجمن یاری کودکان در معرض خطر در این پروژه را دارید، با روابط عمومی انجمن تماس بگیرید:

09104494389

به امید دنیایی پر از امنیت و صلح برای همه کودکان